Video z projektových dnů

Další videa

Foto z projektových dnů

Evropské dny „Evropa otevřená všem, škola otevřená všem“

Evropské dny pořádalo 30 mateřských, základních a středních škol v různých krajích ČR od 9. května do 27. června 2013.

Hlavním cílem Evropských dnů je regionální podpora institucí i jednotlivců v jejich zapojení do Programu celoživotního učení.

Pořádající školy se zúčastnily soutěže vyhlášené Domem zahraničních služeb, určené školám dosud nezapojeným do Programu celoživotního učení, které vzdělávají žáky s jakýmkoli typem znevýhodnění.

Hlavním úkolem soutěže bylo sestavení návrhu programu Evropského dne, který umožní žákům i hostům seznámit se s Evropou kreativním způsobem. Program škola mohla naplánovat zcela dle svých představ jako celoškolní projektový den.

Ze 100 přihlášených škol bylo podpořeno v pořádání Evropského dne 30 škol. Podmínky, kritéria a vyhlášení soutěže naleznete zde.

Akce byla otevřená okolí školy, zástupcům obce, regionu, učitelům okolních škol, rodičům a dalším hostům. Součástí akce byl vždy také seminář o evropské spolupráci ve vzdělávání, Programu celoživotního učení a dalších aktivitách administrovaných Domem zahraničních služeb.

Výstupy z Evropských dnů jsou dále šířeny a mediálně propagovány. Více o průběhu jednotlivých Evropských dnů naleznete v sekcích pořádajících škol, fotogaleriích a videoreportážích. Jedna ze sekcí je věnována i dalším školám, které uspořádaly Evropský den dobrovolně mimo soutěž.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na kontaktní osobu DZS pro Evropské dny: Mgr. Petr Chaluš, petr.chalus@naep.cz

Hodnotící zpráva - Evropské dny 2013 (.pdf)

Zapojte se do Programu celoživotního učení